Kādas ir labākās matu izkrišanas procedūras vīriešiem?

Matu izkrišana vīriešiem ir ļoti izplatīta parādība. Saskaņā ar Amerikas Matu izkrišanas asociācijas datiem gandrīz divām trešdaļām vīriešu mati izkrīt, pirms viņiem ir 35 gadi. Gandrīz 85% vīriešu piedzīvo matu izkrišanu un matu izkrišanu līdz 50 gadu vecumam. Lai gan androgēna alopēcija vai izplatīta vīriešu tipa plikpaurība izraisa vairumā vīriešu matu izkrišanas gadījumu ir vairāki citi iemesli, kas var izraisīt vīriešu plikpaurību.

Matu izkrišanas cēloņi

Lai noskaidrotu labāko iespējamo matu izkrišanas ārstēšanu vīriešiem, ir svarīgi noskaidrot, vai matu izkrišana ir ģenētiska vai to izraisa kāds cits iemesls. Visbiežākais iemesls ir vīriešu plikpaurība, kas ir iedzimta un var sākties jau pubertātes laikā. Vīrieši ar šo stāvokli ģenētiski pārmanto matus, kas ir jutīgi pret DHT. Tas ir hormons, kas samazina matu folikulu dzīves ilgumu.

Daži citi matu izkrišanas cēloņi ir:

Medicīniski iemesli – tādi stāvokļi kā anēmija, diabēts, sarkanā vilkēde vai vairogdziedzera slimība var izraisīt matu izkrišanu. Vīriešu matu izkrišana var būt arī blakusparādība dažām zālēm, ko lieto tādu slimību ārstēšanai kā vēzis, augsts asinsspiediens, artrīts un depresija. Ārstēšana, piemēram, starojums un ķīmijterapija, var izraisīt arī īslaicīgu matu izkrišanu.
Infekcijas – tādas infekcijas kā cirpējēdes var sabojāt galvas matus un ādu, izraisot zvīņainus plankumus un kailus plankumus.
Alopēcija Areata – tas ir stāvoklis, kad imūnsistēma uzbrūk jūsu matu folikulām, izraisot gludus, apaļus, kails plankumus uz galvas.
Matu vilkšanas traucējumi – daudziem cilvēkiem ir nekontrolējama vēlme izraut savus matus. Tas ir hronisks stāvoklis, kad indivīds izrauj matus no galvas ādas, uzacīm vai citām ķermeņa daļām.
Stress vai trauma – smaga emocionāla vai fiziska trauma vai stress var izraisīt matu izkrišanu.

Matu izkrišanas simptomi

Vīriešu matu izkrišanas simptomi var būt:

Matu izkrišana galvas ādā – mati sāk retināt vainaga zonā un ap deniņiem.
Matu līnija atkāpjas. Daudzi vīrieši piedzīvo matu līnijas atkāpšanos līdz 30. gadu beigām. Tas parasti sākas virs deniņiem, un matu līnija virzās atpakaļ pāri galvas priekšpusei.
Matu izkrišana uz galvas – šī plikpaura forma bieži rada pakavveida rakstu, atstājot atklātu galvas augšdaļu.

Matu izkrišana: profilakses padomi

Kad esat noskaidrojis matu izkrišanas cēloni, iespējams, būs iespējams novērst turpmāku matu izkrišanu vai vismaz palēnināt matu izkrišanas procesu.

Diēta – sabalansēts uzturs var palīdzēt cīnīties pret faktoriem, kas bojā matu folikulus. Ēdiet diētu, kas bagāts ar antioksidantiem, piemēram, pākšaugiem, pupiņām, ogām, kāpostiem un spinātiem. Izvairieties no cukura, konservantu, apstrādātu tauku un alkohola lietošanas.
Papildinājumi – daži uztura trūkumi organismā var izraisīt matu izkrišanu. Dzelzs, cinka, vitamīna B-12, selēna un niacīna piedevu lietošana var palīdzēt padarīt matus stiprākus un veselīgākus.
Izvairieties no skarbas apstrādes — izvairieties no ķimikāliju un tādu apstrādes līdzekļu kā izgaismojuma, krāsvielu, peroksīda un ilgviļņu izmantošanas, kas var radīt neatgriezeniskus matu folikulu bojājumus.
Izmantojiet mīkstas birstes, kas izgatavotas no dabīgām šķiedrām – Pērkot ķemmi, izvēlieties tādu, kuras atstarpes starp sariem ir plašākas.

Matu izkrišanas ārstēšana vīriešiem

Ne visu veidu matu izkrišanu var novērst vai palēnināt. Šādos gadījumos šīs ir dažas ārstēšanas iespējas matu izkrišanas apkarošanai:

  1. Medikamenti – daži bezrecepšu medikamenti var palīdzēt matu izkrišanas ārstēšanā. Tie ietver:

Minoksidils (Rogaine): tas ir lokāls medikaments, un to var iegādāties bez receptes. Ir zināms, ka minoksidils paplašina matu folikulus un paildzina matu augšanu. Tā rezultātā mati kļūst garāki un palielinās matu šķipsnu skaits.
Finasterīds (Propecia): Šī ir tablete, kas samazina DHT hormona daudzumu galvas ādā. DHT ir hormons, kas uzbrūk matu folikulām, izraisot to retināšanu. Lai iegādātos šīs tabletes, jums būs nepieciešama ārsta recepte.

  1. Matu transplantācija – šī ir vienīgā pieejamā ķirurģiskā procedūra matu izkrišanas ārstēšanai. Divas populārākās matu transplantācijas operācijas ir:
    Folikulārās vienības ekstrakcija (FUE) – matu folikulus ekstrahē tieši no galvas ādas un pārstāda uz plikajiem plankumiem.
  2. Parūkas — daudzi vīrieši varētu dot priekšroku nemedicīniskam matu izkrišanas apkarošanas veidam. Parūkas un šinjonus var izmantot, lai slēptu plikpaurību.
  3. Alternatīvas terapijas – ietver eļļu, zāģa palmu, biotīna un citu viegli pieejamu mājas aizsardzības līdzekļu izmantošanu.

Secinājums

Ja meklējat labāko matu atjaunošanas procedūru, Rubenhair Latvia var jums piedāvāt savus norādījumus un zināšanas. Mēs esam augsti apmācīti, sertificēti matu atjaunošanas ķirurgi.

 

Uzlabojiet savu dzīves kvalitāti un piesakieties uz konsultāciju pie mūsu specialistiem, kuri sniegs izsmeļošas atbildes uz jūsu jautājumiem un noteiks labāko ārstēšanas kursu. Aizpildiet elektronisko formu vai zvaniet uz tel. +371 267 777 76 un mēs sazināsimies ar jums. www.rubenhair.eu

lv