Atšķirības starp vīriešu un sieviešu matu izkrišanu

Parunāsim par atšķirībām starp vīriešu un sieviešu matu izkrišanu. Sieviešu matu izkrišana ir pazīstama arī kā androģenētiska alopēcija. Tas ir viens no visizplatītākajiem matu izkrišanas veidiem sievietēm, bet ne vīriešiem, un tā smagums var atšķirties. Sievietēm mati mēdz izkrist savādāk nekā vīriešiem, tas ir raksturīgi matu izkrišanai un īpaši ar vecumu. Ir zināms, ka lielākā daļa sieviešu mati sāk izskrist pēc menopauzes.

Vīriešu tipa plikpaurība

Parasti tas ir saistīts ar jūsu gēniem un vīriešu dzimuma hormoniem. Vīriešiem bieži vien ir plikpaurība, ko sauc par vīriešu tipa plikpaurību, vai recesija, kas sākas priekšpusē. 

Tātad, kāds ir šī modeļa iemesls?

Liela daļa no tā ir saistīta ar ģenētiku un hormonāliem faktoriem. Tā kā sieviešu matu izkrišanu var izraisīt tādi apstākļi kā androgēni. Šī ir paaugstināta hormonu līmeņa grupa, piemēram, PCOS ir pazīstams kā policistisko olnīcu sindroms. Tiem ir tādi simptomi kā sejas apmatojuma palielināšanās, neregulāras menstruācijas un neauglība. Tas viss var izraisīt matu izkrišanu.

Vīriešu matu izkrišana ir saistīta arī ar ģenētiku un ģimenes vēsturi. Tas ir saistīts ar vīriešu dzimuma hormonu androgēnu, kas palīdz matu augšanai.

Vai tas varētu būt iedzimts?

Tiek uzskatīts, ka tas varētu būt iedzimts no abiem vecākiem. tā nav slimība; tas ir dabisks stāvoklis, ko izraisa ģenētikas kombinācija. Tas ir saistīts arī ar hormoniem un vecumu. Ir zināms, ka sievietes un vīrieši novecojot pamanīs matu izkrišanu un retināšanu.

Kā izskatās matu izkrišanas modelis

Tas atšķiras gan vīriešiem, gan sievietēm, tad kādas ir atšķirības? Tas viss būtu atkarīgs no pacienta vēstures un no tā, vai galvas augšdaļā notiek pakāpeniska matu izkrišana vai izkrišana. Tas arī lielā mērā ir saistīts ar pacientu ģimenes vēsturi un visur, kur viņiem ir bijušas tādas pašas problēmas ar matu izkrišanu. Pilna pārbaude būtu nepieciešama gan vīriešiem, gan sievietēm.

Ārstēšana

Ja jums ir sieviešu vai vīriešu plikpaurība, vispirms varat maskēt matu izkrišanu, pieņemot jaunu matu stilu. Agrīna diagnostika ir ieteicama, jo tā var ļaut jums izvēlēties ārstēšanas plānu un potenciāli samazināt matu izkrišanu nākotnē. Jūsu ārstēšanas plāns, visticamāk, sastāvēs no viena vai vairākām zālēm, kas apstiprinātas matu izkrišanas ārstēšanai. Kas viņi ir?.

Finasterīds

Finasterīds ir perorāla tablete, ko lieto iekšķīgi. Tas ir paredzēts vīriešu matu izkrišanas ārstēšanai, un tas nav paredzēts sievietēm. Šai perorālajai tabletei ir blakusparādības, piemēram, roku un kāju pietūkums, reibonis, vājums un impotence. Jums būs nepieciešama privāta recepte, jo tā nav pieejama NHS.

Minoksidils

Minoksidils ir pieejams bez receptes, un to lieto vīriešu, kā arī sieviešu plikpaurības ārstēšanai. Tam ir arī pietiekama simptomu daļa. Piemēram, vairāk sejas apmatojuma, svara pieaugums, kairinājums, vieglas sāpes galvā un krūtīs.

Esiet skaidrs, ka, lietojot šīs zāles, tās nedarbosies visiem, un tiem, kuras lieto, tas darbosies tikai tik ilgi, kamēr tās lietosit. Tiklīdz problēma tiks apturēta, tā atgriezīsies, tā var būt arī dārga, jo tā nav pieejama NHS.

Vai ir vēl kādi varianti?

Vai jūs domājat, ka zems dzelzs daudzums var veicināt matu izkrišanu? Ja tā, var būt nepieciešama asins analīze, lai diagnosticētu jebkādas problēmas ar dzelzs līmeni. Tomēr esiet skaidrs, ka nav pierādījumu, kas apstiprinātu, ka dzelzs liks jūsu matiem augt. Jūs varētu apskatīt citas iespējas, piemēram, diētu, kas bagāts ar biotīnu un folijskābi, jo tas, kā zināms, sabiezina matus. Jūs varat atrast, ka viens no mūsu iepriekšējiem emuāriem: Parunāsim par dažāda veida biotīna diētām

Sazināties

Mēs zinām, ka jūs, iespējams, esat izmēģinājis visas šīs iespējas. Klīnikā Rubenhair mēs saprotam neapmierinātību un vēlamies jūs pārliecināt, ka esam šeit, lai palīdzētu. Ja pamanāt, ka matu līnija atkāpjas vai vainags kļūst plānāks, mēs zinām, ko jūs piedzīvojat. Mēs zinām, kāda ir nedrošība, ko jūs varētu just, un vispārējās ciešanas un mokas. Galu galā daudziem vīriešiem un sievietēm tas var būt traumatiski, jo liela daļa no tā, kas jūs esat, ir saistīts ar jūsu identitāti, izskatu un veidu, kā jūs sevi prezentējat. Jūsu mati ir liela daļa no tā. Tas var būt kaut kas ārpus jūsu kontroles. Pie Rubenhair mēs vēlamies, lai jūs justos brīvi un palīdzētu jums jūsu matu ceļojumā!

Uzlabojiet savu dzīves kvalitāti un piesakieties uz konsultāciju pie matu transplantācijas klīnikas Rubenhair Latvia specialistiem, kuri sniegs izsmeļošas atbildes uz jūsu jautājumiem un noteiks labāko ārstēšanas kursu. Aizpildiet elektronisko formu vai zvaniet uz tel. +371 267 777 76 un mēs sazināsimies ar jums. www.rubenhair.eu

lv