Matu izkrišana pavasarī: 5 padomi, kā to ierobežot

Matu izkrišana pavasarī ir dabiska parādība!

Kāpēc tik daudzi no mums pavasarī piedzīvo intensīvāku un bagātīgāku matu izkrišanu nekā parasti? Tā ir dabiska, bioloģiska parādība, kurai nevajadzētu radīt pārāk lielas bažas.

Šīs fizioloģiskās izmaiņas sauc par “sezonālu izsvīdumu”, un tās izraisa lielāku matu izkrišanu. Ir labi uzreiz zināt, ka mati, kas izkrīt, ir mati telogēna fāzē (t.i., to dzīves cikla beigās). Turklāt tajā pašā laikā, kad notiek šī sezonālā matu izkrišana, matu folikulā jau aug jauni mati, kas drīz būs redzami galvas ādā.

Pavasara matu izkrišana: ilgums un efektīvi līdzekļi


Saskaroties ar tādu kaitinošu parādību kā sezonālā matu izkrišana, viena no pirmajām atbildēm, kuru mēs meklējam, ir par to, cik ilgi tas, tā būs. Vidēji šī matu izkrišana ilgst pāris nedēļas un laika gaitā izzūd pati no sevis.

Tomēr, ja tas parādās intensīvi, dažu vienkāršu darbību veikšana var kaut ko mainīt. Lūk, tāpēc mūsu ekspertu komanda ir sastādījusi sešus vērtīgus padomus, kā ātri cīnīties ar matu izkrišanu pavasarī un atgūt kuplo matu labsajūtu.

  • Sabalansēts uzturs pret matu izkrišanu pavasarī
  • Labs matu griezums redzami veseliem matiem
  • Barojošs šampūns pret sezonālu matu izkrišanu
  • Matu saudzējoša, galvas ādas masāža
  • Mazāk karstuma, vairāk veselības jūsu matiem

1. Sabalansēts uzturs pret matu izkrišanu pavasarī

Sabalansēta un uzturvielām bagāta uztura ievērošana ir pirmais solis, lai palīdzētu matiem atjaunoties šajā matu izkrišanas fāzē. Sezonālo izmaiņu laikā, pat vairāk nekā pārējā gada laikā, ir svarīgi nodrošināt pareizu matu barošanu. Vitamīni un mikroelementi padara matus stiprus, izturīgus un redzami veselīgus.

Jo īpaši B vitamīni ir būtiski, lai stimulētu veselīgu matu ataugšanu un uzlabotu to struktūru. Tā vietā A un C vitamīnam ir spēcīgs antioksidants un asins plūsmu stimulējošs iedarbībā, tādējādi uzturot galvas ādu barotu un mitrinātu. 

2. Labs matu griezums redzami veseliem matiem

Šobrīd ir labi zināms, ka matu griešana tieši neveicina ataugšanu. Tomēr regulējošs griezums novērš trauslus un bojātus matu galus, padarot matus redzami veselīgākus un sakoptākus. To papildina fakts, ka sausie matu gali mēdz vājināt matu šķiedru, tādējādi izraisot matu lūšanu. 

3. Barojošs šampūns pret sezonālu matu izkrišanu

Izvēloties produktus mūsu matiem, ir svarīgi paturēt prātā divus faktorus: matu tipu un gadalaiku. Arī mūsu matu vajadzības atšķiras atkarībā no gadalaika. Piemēram, ziemā mati mēdz būt sausāki aukstās vides dēļ. Tā vietā pavasarī (tāpat kā rudenī) ir labs ieradums savā skaistumkopšanas rutīnā ieviest pret matu izkrišanu stimulējošu šampūnu. Īpaša stimulējoša šampūna un barojoša kondicioniera kombinācija ir uzvarošs ierocis pret matu izkrišanu pavasarī.

4. Galvas masāža

Galvas ādas masāža ir ideāls veids, kā stimulēt mikrocirkulāciju, tādējādi nodrošinot vairāk skābekļa un barības vielu matu folikulām. Tādā veidā tiek stimulēta gan matu ataugšana, gan asinsrite. Tas ir vitāli svarīgs tajās vietās, kur mati sāk parādīties pirmās vājuma pazīmes: laba asinsrite palēnina izkrišanas procesu.

Turklāt galvas masāža ir lielisks veids, kā veicināt pirms un/vai pēc pašas masāžas lietoto aktīvo vielu iekļūšanu. Dušas laikā pietiek ar 3 minūšu masāžu, maigi izbīdot pirkstus caur matiem un saglabājot nelielu spiedienu, ar apļveida kustībām uz galvas sāniem un augšdaļu.

Drīz vien atklāsi, ka galvas ādas masāža pozitīvi ietekmēs tavu vispārējo pašsajūtu, atvieglojot kontraktūras un sniedzot tūlītēju relaksāciju arī prātam.

5. Mazāk karstuma, vairāk veselības jūsu matiem

Pēdējais padoms, kā rūpēties par matiem un cīnīties ar matu izkrišanu pavasarī, ir pievērst uzmanību tam, kā lietojat fēnu, taisnotāju un lokšķēres. Pirmkārt, labāk būtu izmantot temperatūras paaugstināšanos un saulainās dienas, lai ļautu matiem izžūt un ieveidot tos dabiski. Vēl viens labs ieradums ir saudzīgi noņemt pēc iespējas vairāk ūdens ar dvieli, noslaukot, nevis berzējot.

Visbeidzot, ja jūs patiešām nevarat atteikties no šo veidošanas rīku komforta, pirms matu pakļaušanas siltuma avotiem un pareiza attāluma ievērošanu, ir labi uzklāt aizsargeļļu. Tādā veidā tiek samazināts risks bojāt matu šķiedru, kas jau šajā sezonā ir pakļauta lielam stresa līmenim.

Šie parocīgie padomi palīdzēs jums tikt galā ar sezonas zaudēšanu bez liekas piepūles. Tomēr, ja matu izkrišana turpinās pat turpmākajos mēnešos vai zaudētais matu daudzums ir patiešām pārmērīgs, vislabākais padoms vienmēr ir speciālista padoms.

Uzlabojiet savu dzīves kvalitāti un piesakieties uz konsultāciju pie matu transplantācijas klīnikas Rubenhair Latvia specialistiem, kuri sniegs izsmeļošas atbildes uz jūsu jautājumiem un noteiks labāko ārstēšanas kursu. Aizpildiet elektronisko formu vai zvaniet uz tel. +371 267 777 76 un mēs sazināsimies ar jums. www.rubenhair.eu

lv