Kas izraisa matu izkrišanu?

Vai jūs kādreiz domājat: “Vai man izkrīt mati?” pēc dušas vai skatoties uz savu matu suku? Jūs neesat viens, ja raizējaties par to, ka kanalizācijā ir pārāk daudz matu vai pieķeršanās pie sukas. Daudzi puiši pārdzīvo šo posmu, domājot par matu izkrišanas sākuma stadijām.

Tālāk apskatīsim dažus no visizplatītākajiem vīriešu matu izkrišanas cēloņiem.

Vīriešu rakstura plikpaurība

Vīriešu plikpaurība, ko ārsts bieži sauc par androgēnu alopēciju, ir visizplatītākais matu izkrišanas cēlonis vīriešiem. Tas notiek ķermeņa izmaiņu rezultātā. Tas attiecas uz androgēnu steroīdu DHT, kas tiek radīts kā testosterona blakusprodukts. DHT ietekmē matu folikulu kvalitāti un integritāti.

Lai gan jūs varat pamanīt simptomus tikai vēlāk, šī slimība sākas jūsu divdesmitajos vai trīsdesmitajos gados. Līdz 50 gadu vecumam gandrīz pusei vīriešu ir matu izkrišana.

Matu līnijas atkāpšanās ir viens no agrākajiem matu izkrišanas rādītājiem. Jūs varat arī zaudēt matus virsotņu plikpaurības dēļ, kas parādās kā kails apgabals ap jūsu galvas vainagu.

Matu izkrišana stresa rezultātā

Pārmērīgs stress jūsu dzīvē var izraisīt arī matu izkrišanu. Ar stresu saistīta matu izkrišana ir pazīstama kā telogēna effluvium, un tā nav tik bieži sastopama kā vīriešu plikpaurība. Ja jūsu dzīvē ir noticis traumatisks incidents vai ilgstoši esat pakļauts lielam fiziskam vai psiholoģiskam stresam, jūs varat redzēt matu izkrišanas pazīmes. Tas var sākties viena notikuma vai emocionālu problēmu, operācijas vai slimības rezultātā.

Tā vietā, lai parādītos vīriešu plikpaurības pazīmes, šis matu izkrišanas veids uzreiz ietekmē visu jūsu galvu. Kad jūsu mati izkrīt telogēna izplūdes rezultātā, visa jūsu matu galva šķiet plānāka un mazāk veselīga nekā iepriekš.

Uztura trūkumi

Telogen effluvium var rasties ne tikai stresa situācijās. Šo matu izkrišanu var izraisīt arī uztura trūkums vai citi uztura traucējumi. Avārijas diētas un ēšanas traucējumi ir visizplatītākie ar uzturu saistītā telogēna izsvīduma cēloņi. Tas var rasties strauja svara zuduma rezultātā vai tāpēc, ka stresa dēļ esat pārtraucis ēst tik daudz, cik vajadzētu.

Matu izkrišana var liecināt par to, ka uzturā nesaņemat pietiekami daudz uzturvielu. Dzelzs, cinks, D vitamīns un biotīns ir īpaši vitamīni un minerālvielas, kas saistīti ar matu attīstību. Ja jūs nesaņemat to pietiekami daudz savā uzturā, jūs pamanīsit, ka mati ātri izkrīt.

Medikamenti

Matu izkrišana ir noteiktu zāļu nelabvēlīga ietekme. Šīs recepšu un bezrecepšu zāles maina matu attīstības ciklu, kā rezultātā mati izkrīt vairāk nekā tie aug.

Vēža ārstēšana ir visizplatītākais matu izkrišanas cēlonis. Tomēr tas var notikt arī ar zālēm, ko lieto sirds slimību un augsta asinsspiediena ārstēšanai. Asins šķidrinātāji, beta blokatori, pretkrampju līdzekļi, amfetamīni, pretvairogdziedzera zāles un perorālie retinoīdi ir vēl viens šādas ārstēšanas piemēri.

Medicīniskais stāvoklis

Matu izkrišanu var izraisīt arī tādas medicīniskas problēmas kā narkotikas un stress. Diabēts, vairogdziedzera slimības, anēmija un sarkanā vilkēde ir dažas no visbiežāk sastopamajām veselības problēmām, kas saistītas ar matu izkrišanu. Autoimūnas slimības var izraisīt alopēciju areata, stāvokli, kurā ķermeņa imūnsistēma uzbrūk matu folikulām. Tā vietā, lai atpazītu vīriešu tipa plikpaurību, šāds zaudējums bieži ir sfērisks un nevienmērīgs.

Matu kopšanas piederumi

Vai apzinājāties, ka jūsu izmantotie kopšanas un veidošanas priekšmeti var izraisīt matu izkrišanu? Lielākā daļa šo priekšmetu ir pilnīgi droši. No otras puses, daži šampūni, matu krāsas produkti, ķīmiskās vielas un veidošanas līdzekļi var patiešām kaitēt jūsu galvas ādai un matiem. Šis matu izkrišana parasti ir tikai pārejoša. Kad pārtraucat lietot kaitīgās preces, parasti atjaunojas dabīgā matu augšana.

Uzziniet vairāk par matu izkrišanas cēloņiem un matu izkrišanas ārstēšanu

Ja jūs uztraucaties par matu izkrišanu, vislabāk ir konsultēties ar matu atjaunošanas speciālistu. Ārsts, kas specializējas matu izkrišanas un atjaunošanas terapijās, var novērtēt jūsu problēmu un nodrošināt ārstēšanu, lai atjaunotu jaunu un veselīgu biezāku matu izskatu.

Dr. Andrejs Milčevskis, matu atjaunošanas eksperts Latvijā, piedāvā dažādas ārstēšanas iespējas, tostarp:

Folikulāro vienību ekstrakcija (FUE)

Ar trombocītiem bagātināta plazma (PRP)

Matu transplantācija

Citas procedūras

Ieplānojiet klātienes vai WhatsApp tikšanos ar Rubenhair klīnikas speciālistiem, lai izprastu matu izkrišanas avotu un izpētītu dažādas ārstēšanas iespējas. Zvaniet mums pa tālruni +371 267 777 76.

lv