Jautājumi un atbildes

Kas ir matu transplantācija?

Matu transplantācija ar manuālo FUE metodi (folikulu vienības ekstrakcija vai dažreiz tā saukta par folikulu vienības transplantāciju) ir bezrētu un bezšuvju matu transplantācijas metode, kuras laikā tiek iegūtas atsevišķas matu folikulas no donora ķermeņa daļas, parasti no galvas sāniem un aizmugures. Pēc tam šās atsevišķās folikulas tiek transplantētas nepieciešamajās vietās. Vīriešiem ir raksturīgi iztrūkstoši mati galvas priekšējās daļā, kas izskatās kā klasiskais pakavs vai galvas augšējā daļā.

 Cik maksā matu transplantācijas FUE procedūra?

Procedūras izmaksas ir atkarīgas no transplantācijas graftu skaita un operācijas sarežģītības. Visas norādītās izmaksas ietver veselības pārbaudes, medikamentus, sagatavotu operācijas zāli un profesionālu, apmācītu matu transplantācijas personālu. Matu transplantācija ir sarežģīts process un precīzu graftu skaitu var noteikt tikai procedūras laikā. Matu transplantācijas izmaksas jums noteiks jūsu konsultācijas laikā, kas var notikt gan klīnikā klātienē, gan izmantojot Skype un Whatsapp.

Kas ir matu grafts matu transplantācijā?

Matu grafts ir matu transplantācijas vienība. Tas satur matu folikulu, kura pēc transplantācijas rada jaunus matus. Graftu veido folikulas – parasti no 1 līdz 4 matiņiem. Tas tiek ņemts vērā arī matu transplantācijas operācijas kopējo izmaksu novērtēšanai. 

Kā darbojās matu transplantācijas FUE metode? 

Procedūras laikā atsevišķas folikulas, parasti no 1 līdz 4 matiņiem, izņem vietējās anestēzijas laikā. Ekstrakcijas procedūrai izmanto mikroķirurģisko ekstrakcijas instrumentu, kura diametrs ir no 0,8 mm līdz 1,0 mm, lai izņemtu folikulas. Ķirurgs, izmantojot specializētas mikrošķiedras adatas, pēc tam pārstāda folikulas vajadzīgajās vietās. Mūsu ārsti ir eksperti matu ievietošanā, ievietojot matus pareizajā leņķī un blīvumā, kas atbilst oriģinālajam matu izvietojumam un izskatam. Tāpēc tie atgādinās dabisku un naturālu matu tipu.

Vai pārstādītie mati ārā nekrīt?

Transplantētie mati ļoti labi aug un ārā nekrīt. Rezultāti ir pastāvīgi. Pārstādītās matu folikulas saglabā dominējošo faktoru, kas ir izturīgs pret DHT (dihidrotestosteronu) hormonu, kas ir atbildīgs par matu izkrišanu. 

Vai es esmu piemērots kandidāts matu transplantācijai? 

Lai noteiktu vai esat piemērots matu transplantācijai, ir jāņem vērā vairāki faktori, kā piemēram matu īpašības, zuduma apmērs, matu daudzums, kuru vēlaties atgūt un atjaunot, matu apjoms. Visprecīzākais veids, kā noteikt jūsu piemērotību un iespējas ir izmantojot mūsu klīnikas ārstu konsultāciju. Tās laikā var precīzi novērtēt jūsu situāciju un sniegt godīgu padomu klātienē mūsu klīnikā vai izmantojot Skype un WhatsApp. 

Vai klīnika piedāvā finansēšanas iespējas?

Jā. Mēs nodrošinām saviem pacientiem elastīgas un ērtas samaksas iespējas. Zvaniet vai sūtiet epastu, lai apspriestu šo jautājumu. 

Kas man jādara pirms matu transplantācijas operācijas? 

Pirms matu transplantācijas operācijas vismaz 3 dienas nedrīkst lietot alkoholu, aspirīnu saturošus medikamentus, stipri piesātinātus pārtikas produktus, piemēram čili, ķiplokus. Mēs arī iesakām atturēties no multivitamīnu lietošanas. 

Šādu produktu lietošana ietekmē asins recēšanas ātrumu. Tas var radīt komplikācijas gan procedūras laikā, gan pēc tās. Dažreiz ir lietderīgi veikt dažus galvas ādas kopšanas vingrinājumus, lai uzlabotu galvas ādas stāvokli pirms matu transplantācijas operācijas. 

Vai man būs sāpēs matu transplantācijas procedūras laikā? 

Nē. Matu transplantācija nav sāpīga procedūra. Vislielākās neērtības, kas jums kā pacientam ir jūtamas, ir pirmās vietējās anestēzijas injekcijas. Kad sākotnējās vietējās anestēzijas injekcijas iedarbojās, visas turpmākās vietējās anestēzijas injekcijas un procedūra būs pilnīgi ērta un nejūtīga.  

Kad varēs redzēt matu transplantācijas rezultātus? 

Tipisks matu transplantācijas rezultāts sāk parādīties apmēram pēc 3-4 mēnešiem, kad matu folikulas nonāk jaunā matu augšanas fāzē. Jaunie mati augot izstums vecos, pārstādītos un tie izkritīs, lai dotu vietu jauno matu augšanai. Biezuma un pilnības izskats turpinās attīstīties un matu transplantācijas gala rezultāti ir redzami 12-18 mēnešu laikā. 

Cik ātri pēc matu pārstādīšanas es varu atgriezties darbā? 

Darbā ir iespējams atgriezties jau pēc 24 stundām. Tas lielā mērā ir atkarīgs no jūsu darba veida un cik atvērti pret jums ir cilvēki, kas apzinās, ka jums ir bijusi matu transplantācija. 

Cik drīz pēc procedūras mans izskats atgriezīsies normālā stāvoklī? 

Parasti 7 dienas. Tomēr tas ir atkarīgs no matu transplantācijas apjoma. Katram pacientam tas atšķiras.  

Vai ir iespējams paņemt matus no cita donora? 

Nē. Šobrīd nav iespējams izmantot matus no citas personas, neatkarīgi no to piederības jums piemēram, ja tie ir dvīņi vai radinieki. Ķermenis šādas matu folikulas uztvers kā svešķermeņus un aizsargāsies no tiem. Tas var izraisīt arī citas komplikācijas. 

Vai man ir nepieciešams noskūt matus pirms procedūras? 

Nē. Jūsu matiņu garums, jūsu matu pārstādīšanas tehnikas veids būs atkarīgs no tā, vai jūsu mati ir jāapstrādā, lai veiktu matu transplantāciju. Labākais veids, kā to precīzi noteikt ir veikt konsultāciju ar Rubenhair klīnikas ārstiem. Pēc jūsu novērtējuma mēs varēsim jums ieteikt labāko risinājumu.  

Cik drīz pēc procedūras es varu atsākt nodarboties ar sportu? 

Parasti pēc 2 nedēļām. Tas ir saistīts ar pārstādīto matu daudzumu un fizisko aktivitāšu veidu, kuru vēlaties atsākt. 

Kas izraisa matu izkrišanu? 

Matu izkrišana ir saistīta ar daudziem apstākļiem vai slimībām. Lielākā ietekme ir mantotajiem gēniem. Tomēr lielākai daļai matu izkrišanas slimnieku ir Androgenetic Alopecia vai alopēcija.

Vai es varu iet dušā pēc matu transplantācijas? 

Jūs varat iet dušā uzreiz pēc matu transplantācijas. Tomēr nevajag mazgāt matus no 3 līdz 5 dienām. Mēs arī iesakām jums šajā laikā izvairīties no tiešas ūdens saskares ar transplantācijas vietu. Kā aizsardzības līdzekli mēs iesakām lietot dušas cepurīti vai ko tamlīdzīgu. 

Vai matu transplantācijas procedūra ir droša? 

Matu transplantācija ir droša, ja tā tiek veikta atbilstošos apstākļos, iekārtotā operāciju zālē un to veic profesionāli apmācīts un pieredzējis medicīnas personāls. Jūs varat būt droši, ka procedūra, kas tiek veikta Rubenhair klīnikā ir pilnīgi droša. Lai to nodrošinātu, mēs esam ieviesuši stingrus drošības protokolus, jo mūsu pacientu un klīnikas personāla drošība mums ir ļoti svarīga.

Vai matu transplantācijas procedūrai ir vecuma ierobežojums? 

Matu transplantācijas procedūrai nav nekāda vecuma ierobežojuma. Parasti galvenie faktori, kas ietekmē piemērotību ir vispārēja veselība un matu donoru zona. 

Vai pēc matu transplantācijas ir nepieciešama papildus ārstēšanās? 

Matu transplantācija ir vienīgā dzīvotspējīgā iespēja atjaunot matus, kurus esat zaudējuši. Ir svarīgi apzināties, ka pārstādītie mati tikai aizvieto izkritušos matus un neaizkavē esošo matu iespējamo izkrišanu. Pacientam var būt nepieciešams apsvērt pastāvīgu preventīvu ārstēšanu, lai cīnītos pret iespējamo matu izkrišanu. 

Vai matu transplantācija patiešām darbojas?

Absolūti! Pamatā tā ir ļoti vienkārša procedūra, kas pārvieto matus no vienas galvas ādas daļas uz otru. Tomēr ir ļoti svarīgi, lai to izpildītu profesionāls matu transplantācijas medicīnas personāls atbilstošos klīnikas apstākļos. Tikai tad jūs varat būt pārliecināti par panākumiem. 

Vai ir citas alternatīvas matu transplantācijai? 

Matu transplantācijai nav citas alternatīvas. Matu transplantācijas operācija nodrošina pastāvīgu risinājumu izkritušo matu aizvietošanai ar jauniem. Tas ļauj jums izbaudīt ataugušos matus, to mazgāšanu un matu veidošanas stilu bez jebkādiem ierobežojumiem. 

Vai pārstādītie mati aug?

Absolūti! Jaunajiem matiem, kas ir pārstādīti ir vajadzīgs laiks, lai sāktu jaunu matu augšanas ciklu. Pēc tam, kad pārstādītie mati atsāk augt, rezultāti būs nepārtraukti. Šis matu augšanas cikls ir raksturīgs 2-4 mēnešus pēc matu transplantācijas procedūras. 

Vai sievietes var veikt matu transplantāciju?

Protams! Sieviešu mati neatšķiras no vīriešu matiem, un tos var pārstādīt tieši tādā pašā veidā. Tomēr sieviešu matu izkrišanas iemesli ir ne vienmēr tādi paši kā vīriešu matu izkrišanas cēloņi. Sievietēm ir vairāk veselības testu, kas jāveic, lai noteiktu vai matu transplantācija ir vispiemērotākais risinājums. 

Vai pēc matu transplantācijas rodas kādas blakus parādības? 

Nav nekādas tūlītējas blakus parādības, par kurām pacientiem būtu jāuztraucas pēc matu transplantācijas procedūras.

Vai mana veselības apdrošināšana sedz matu pārstādīšanas procedūru? 

Parasti nē! Matu transplantācija tiek uzskatīta par izvēlētu procedūru tāpat kā kosmētikas ķirurģija. Ir ļoti maz ticams, ka jūsu veselības apdrošināšana apmaksās matu transplantācijas izdevumus. Tomēr jūs varētu uzdot šo jautājumu jūsu veselības apdrošināšanas pakalpojumu sniedzējam. 

Kā es varu atjaunot matus?

Ir svarīgi vispirms apmeklēt ārsta trihologa konsultāciju, kurš ir matu ārstēšanas speciālists, lai noskaidrotu matu izkrišanas pamatcēloņus. Pēc konsultācijas trihologs jums noteiks vispiemērotāko matu folikulu atjaunošanas ārstēšanas veidu, kas veicinātu un nodrošinātu veselīgu matu augšanu un izskatu. 

Cik ilgi transplantētie mati augs? 

DHT dihidrotestosterons ir hormons, kas sākotnēji izraisa matu izkrišanu, bet turpmāk neietekmē matus, kuri būs pārstādīti. Tādēļ matiem, kas tiek pārstādīti, vajadzētu ilgt mūžīgi. 

Vai matu transplantācijai ir ilgtermiņa ietekme? 

Ir svarīgi apzināties, ka galvenā matu transplantācijas ilgtermiņa ietekme ir plāno matu novēršana. Rezultātā matu transplantācija jums nodrošinās jaunāku izskatu, labāku dzīves kvalitāti, laimi un labklājību. 

Kāds ir matu transplantācijas procedūras panākumu līmenis? 

Matu transplantācijas panākumu līmenis ir 100% garantēts, ja to veic profesionāls medicīnas personāls matu transplantācijas klīnikā.  

Kas izraisa matu izkrišanu sievietēm?

Sieviešu matu izkrišanai var būt dažādi iemesli. Visbiežāk sastopamie cēloņi var būt vairogdziedzera slimības, PCOS (policistisko olnīcu sindroms), dzemdības, hormonālie kontracepcijas līdzekļi, diētas, vitamīnu, minerālu deficīts, stress un menopauze. Sievietēm matu izkrišana var būt saistīta arī ar Androgēnu alopēciju, kas ir līdzīga kā vīriešiem. 

Kādi ir matu izkrišanas novēršanas veidi?

Visefektīvākais veids, kā novērst matu izkrišanu ir savlaicīga un efektīva matu izkrišanas ārstēšana agrīnā stadijā. Kad mati ir zaudēti, vienīgais veids kā atjaunot matus ir matu transplantācija. Jums ir jākonsultējas ar matu atjaunošanas speciālistu, lai noteiktu vai matu transplantācija būs piemērota jūsu konkrētajā gadījumā.

Kādi ir matu augšanas veicināšanas veidi? 

Matu augšanu var optimizēt ar veselīgu uzturu un dzīvesveidu. Galvenais mērķis ir organismam nodrošināt pietiekamu daudzumu vitamīnu, minerālvielu un olbaltumvielu. Ir arī svarīgi saglabāt veselīgu hormonu līdzsvaru organismā. 

Kur tiek veikta matu transplantācijas procedūra? 

Procedūra tiek veikta mūsu Rubenhair Baltics klīnikā Rīgā, kura ir profesionāli aprīkota, lai veiktu matu tranplantācijas operācijas un nepieciešamās veselības pārbaudes. 

Vai man ir jānogriež mani mati? 

Atsevišķos gadījumos mēs varam veikt matu transplantāciju, nesamazinot matu garumu, atkarībā no nepieciešamā graftu skaita. Tomēr vairumā gadījumu mēs nogriežam matu īsus, lai iegūtu maksimāli kvalitatīvus graftus un rezultātu. 

Cik matu transplantācijas procedūras man ir nepieciešams? 

Nepieciešamo procedūru skaits ir atkarīgs no jūsu mērķiem, pašreizējā matu izkrišanas līmeņa un kā tas varētu mainīties nākotnē. Lielākajai daļai pacientu viņu dzīves laikā nepieciešamas 2 procedūras. 

Pēc cik ilga laika es varu redzēt matu transplantācijas rezultātus? 

Pārstādītie mati adoptēsies un ieaugs pēc 3-6 nedēļām pēc matu transplantācijas procedūras un pēc tam sāks augt pēc 2-4 mēnešiem. Aptuveni 6 mēnešu posmā mēs sagaidām, ka atjaunošanās būs pusceļā un galīgais rezultāts tiks sasniegts 12-14 mēnešu laikā. Matu augšanas progress var atšķirties, un mēs iesakām apmeklēt mūsu ārstus trihologus, lai sekotu matu augšanas progresam. 

Vai rezultāti pēc procedūras būs dabiski? 

FUE matu transplantācijas procedūra prasa lieliskas ķirurģiskās iemaņas un dabisko māksliniecisko matu pārstādīšanas pieredzi, un mēs iesakām jums apskatīt mūsu galeriju, lai redzētu, kā mēs panākam dabiskos rezultātus, kas ir lieliska veiksmīgu matu transplantācijas procedūru pazīme. 

Vai es varu atkal iegūt pilnīgi dabisku matu izskatu? 

Matu transplantācija nevar aizstāt dabisko iedzimto matu blīvumu, bet izmantojot ķirurģisko plānošanu, profesionālu matu blīvuma izvietojumu un precīzu matu pārstādīšanas leņķi, mēs varam sasniegt dabiskā matu blīvuma un apjoma izskatu.

Vai matu transplantācijas procedūra veido risku manai veselībai?

FUE procedūra ir ļoti droša, minimāli invazīva ar vietējo anestēziju. Pastāv ļoti mazs potenciālais risks veselībai un, tāpat kā ar jebkuru ķirurģisku procedūru, klīnikā pacientiem vecākiem par 45 gadiem tiek veikti visi nepieciešamie medicīniskie piesardzības pasākumi.

Cik ilgi notiek matu transplantācijas procedūra? 

Procedūras ilgums parasti ir 6-8 stundas vienas dienas matu transplantācijas sesijai un 2 dienu sesijai kopumā no 12 līdz 16 stundām. Jūs varat atpūsties jebkurā laikā, paņemt pārtraukumu, lai izstaipītos vai izmantotu labierīcības. Procedūras ilgums ir atkarīgs no nepieciešamo graftu skaita un jūsu matu īpašībām. Klīnika nodrošina atsevišķu atpūtas telpu pacientiem ar izvēlēto ēdienu, uzkodām un atspirdzinošiem dzērieniem. 

Vai procedūras laikā es varu izlasīt grāmatu, skatīties TV vai telefonu? 

Jā, tas ir iespējams procedūras laikā, tomēr mēs iesakām klausīties mūziku, izmantojot tālruni, skatīties TV vai kinofilmas vienā no mūsu planšetdatoriem vai televizoriem. Tas var būt ērtāk, jo procedūras laikā ir jāmaina galvas stāvoklis. Blakus atrodas elektrības rozetes un jūs ērti varat uzlādēt savu telefonu vai planšeti. 

Kā ir ar pusdienām un ēdināšanu procedūras dienā? 

Pacientiem mēs piedāvājam dažādus ēdienus mūsu klīnikā jebkurai gaumei. Ja jums ir kādas īpašas uztura prasības, lūdzu rakstiet mums 7 dienas pirms procedūras, lai mēs nodrošinātu jūsu izvēlēto ēdienu. Lūdzu, informējiet mūs par jebkuru pārtikas alerģiju un iespējamām reakcijām uz jebkuru pārtikas veidu. 

Cik daudz graftu tiks pārstādīts? 

Visā procedūras laikā mēs jūs informēsim par transplantēto graftu skaitu un ķirurģisko progresu. Jūs jebkurā laikā varat uzdot jautājumus par procedūras gaitu. Pusdienu pārtraukumā jūs varat apskatīt jūsu graftus un folikulu kvalitāti, un klīnikas personāls jums palīdzēs izprast un izskaidrot šo procesu. Procedūras beigās mēs jums sniegsim kopsavilkumu, kurā būs norādīts precīzs graftu skaits jūsu procedūrai. 

Vai var veikt matu transplantācijas procedūru, ja ir adatu fobija? 

Jā, to ir iespējams veikt un ir svarīgi informēt klīnikas personālu, lai mēs varētu sagatavoties un nodrošināt to, ka jebkuras adatas vai injekcijas instrumenti tiek novietoti tā, lai pacientam tie nav redzami. Adatu fobija ir ļoti izplatīta un ir svarīgi, lai jūs laicīgi informētu klīnikas personālu, un mēs varētu sagatavot matu transplantācijas  komandu, kura veiktu visus pielāgojumus tā, lai padarītu procedūru vieglāku pacientam. 

Kādu apģērbu būtu jāvelk uz procedūru? 

Mēs iesakām jums procedūras dienā ierasties klīnikā brīvā, sportiskā, ērtā apģērbā ar biezām zeķēm. Jūs varat pārvilkt apģērbu klīnikā pacientu atpūtas telpā. Klīnikā jums izsniegs vienreizējās čības. Pēc procedūras mēs nodrošināsim jūs ar jaunu beisbola cepuri. 

Kāds pēcprocedūras režīms ir vajadzīgs pacientam?

Jums tiks paziņots un izskaidrots par jūsu personalizēto pēcprocedūras programmu, kas ietver 4 dienu antibiotiku lietošanas kursu, lai nodrošinātos pret infekcijām un pēc izvēles dažus medikamentus, lai izvairītos no pēcoperācijas pietūkuma.  

Kad es varu peldēties pēc procedūras? 

Mēs iesakām peldēties 14 dienas pēc procedūras, jo īpaši peldbaseinos, kuros ir paaugstināts hlora saturs. 

Kad es varu lietot alkoholu? 

Mēs iesakām jums izvairīties no alkohola lietošanas vismaz 7 dienas pēc procedūras, ņemot vērā arī to, ka nepieciešams lietot antibiotikas un medikamentus.  

Vai es varu doties brīvdienu ceļojumā pēc procedūras? 

Jā, mēs iesakām nedēļu atpūsties, lai ideāli atveseļotos. Lūdzu, pārliecinieties, ka sekojat pēcoperācijas instrukcijām un nepieļaujiet tiešu saules staru iedarbību transplantācijas zonā 14 dienas pēc procedūras. 

Pēc cik ilga laika pēc procedūras es varu sauļoties? 

Pēc matu pārstādīšanas procedūras aizsargājaties vismaz 14 dienas no tiešiem saules stariem vai lietus. Divas nedēļas pēc procedūras mēs iesakām jums valkāt cepuri, ja esat tiešā saules staru darbības zonā. Lūdzu, pārliecinieties, ka jūs veicat visus pasākumus, lai novērstu saules apdegumus uz galvas divus mēnešus pēc procedūras. 

Kad es varu nēsāt motocikla ķiveri? 

Mēs iesakām pagaidīt 7 dienas pēc procedūras, lai atsāktu aizsargtērpu lietošanu tādām darbībām kā braukšana ar motociklu vai slēpošana.

Uzlabojiet savu dzīves kvalitāti un piesakieties uz konsultāciju pie matu transplantācijas un ārstēšanas klīnikas Rubenhair specialistiem, kuri sniegs izsmeļošas atbildes uz jūsu jautājumiem un noteiks labāko ārstēšanas kursu. 

Zvaniet uz tel. +371 267 777 76 vai aizpildiet elektronisko formu un mēs sazināsimies ar jums.

lv